دانستنیهای خواب - کالای خواب

نشستن و خوابیدن روی تشک

نشستن و خوابیدن روی تشک

در این مطلب نکاتی در ارتباط با نشستن و خوابیدن روی تشک ارائه می کنیم.

نشستن و خوابیدن روی تشک

نحوه نشستن روی تشک تخت

توصیه می شود کمتر روی تشک نشسته و بیشتر برای خواب از آن استفاده کنید. درصورت نشستن روی تشک از دیواره های کناری یا طولی تشک استفاده کنید. تشک دارای ۴ وجه یا دیواره می باشد که دو دیواره بغل یا کناری، یا دیواره طول تشک هستند که محل نشستن روی تشک است. این دیواره ها بسیار محکم هستند و تا وزن ۲۰۰ کیلوگرم را در هنگام نشستن تحمل می کنند. دیواره های عرضی یا سر و ته تشک یا دیواره پایین و بالای تشک به هیچ وجه برای نشستن مناسب نیستند.

به هیچ وجه از تشک به عنوان چهارپایه برای بستن لامپ یا گردگیری کمد بالای تخت استفاده نکنید زیرا متریال تشک به گونه ای طراحی شده است که باید روی آن بصورت افقی خوابیده و یا در مواردی نشسته قرار بگیرید. در صورت ایستادن و قرار دادن اشیا سنگین روی آن طول عمر تشک شما کاهش خواهد یافت.

نحوه کشیدن ملحفه و روتختی روی تشک

هنگام کشیدن روتختی یا ملحفه روی تشک دقت کنید که حتی المقدور دو نفری این کار را انجام دهید و ابتدا دو گوشه عرضی یک طرف تشک را از محل دوخت کش زیر سطح قرار دهید. سپس با کشیدن ملحفه به سمت مقابل دو گوشه دیگر آن را زیر تشک قرار دهید.

به هیچ وجه برای کشیدن ملحفه بر روی تشک نروید چون ملحفه چروک شده و از محل قرار گیری خارج می شود.

نحوه خوابیدن روی تشک تخت خواب

قبا از خوابیدن روی تخت خواب ابتدا از دیواره های کناری تشک روی آن بنشینید و بعد از چند لحظه دراز بکشید. این امر هم در تعادل عضلانی بدن و هم در طولانی تر شدن عمر تشک تاثیر گذار است.

توجه کنید که به هیچ وجه با قرار دادن زانوها (مخصوصا در دیواره های بالایی و پایینی تشک)، روی تخت قرار نگیرید چون هم باعث تمرکز وزن در یک نقطه می شود و هم به علت ضعیف بودن دیواره های بالایی و پایینی باعث آسیب به اسکلت تشک می شود.

سعی کنید در هنگام خواب از نوشیدن در تخت خواب پرهیز کنید زیرا ریختن نوشیدنی در سطح تشک باعث بو گرفتن تشک شده و هم اسفنج آن را خراب می کند.

در هنگام برخواستن از خواب اول بنشینید و بعد پاها را از دیواره های کناری تشک به سمت زمین آویزان کنید. به هیچ وجه هنگام بلند شدن از روی تشک نایستید چون هم ممکن است با لوستر بالای سرتان برخورد کنید و هم به علت خارج شدن بالافاصله از حالت افقی به عمودی، خون رسانی کامل به اندام های بالایی بدن انجام نشده و موجب سر گیجه می شود. همچنین تشک شما نیز آسیب خواهد دید.

تشک و کالای خواب تک ارائه دهنده انواع  تشک و کالای خواب با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با شماره موبایل ۰۹۱۹۵۸۰۰۰۶۰  تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *