دانستنیهای خواب - کالای خواب

تشک طبی

تشک طبی

واژه طبی یا واژه تشک طبی، واژه ای است که هم مشتریان عزیز بسیار از آن استفاده می کنند و هم فروشندگان محترم روی آن مانور می دهند. صحبت بر روی این واژه بصورت تخصصی بسیار مفصل است که آیا همه تشک ها طبی هستند یا فقط به گروه خاصی از تشک ها طبی گفته می شود.

تشک طبی

گفتن کلمه طبی به تشک یا دادن صفت طبی به تشک، نیازمند وجود ویژگی های خاصی در تشک است که در مورد تمامی این موارد صحبت خواهیم کرد.

یک مسئله بسیار مهم این است که متاسفانه بعضی از افراد فروشنده، به علت اینکه تخصص خاصی در شناخت تشک های مختلف ندارند، فکر می کنند اگر کلمه طبی را به کار ببرند می توانند تشک را به راحتی به مشتری بفروشند در مقام فروشنده) و یا در مقابل اگر خریدار از این واژه استفاده کند می تواند تشک با کیفیت بهتری از فروشنده خریداری کنند. اما تشک یا بهتر است بگوییم تشک طبی زمانی کاربرد دارد که شرایط مربوط به فرد مصرف کننده را داشته باشد و رضایت ایشان را به لحاظ مزاج خواب و شرایط مصرف کننده تعیین کنند. که این شرایط را در قالب تشک طبی توضیح خواهیم داد.

تشک طبی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

تعریف تشک طبی

اگر بخواهیم بصورت تخصصی به تشک طبی بپردازیم:

تشک ها به سه مدل فنری، طبی و طبی فنری تقسیم می شوند.

تشک های فنری معمولا خیلی از ویژگی های تشک های طبی را ندارند. اما تشک های طبی و طبی فنری به لحاظ خواب دارای مزاج مدیوم هستند و برای افراد دارای وزن ۶۰ تا ۱۱۰ کیلوگرم مناسبند و این افراد نباید شکل خاصی در ناحیه گردن و کمر داشته باشند.

بعضا مشاهده شده که افرادی که این نوع تشک ها برایشان مناسب است، به اصرار خودشان یا فروشنده محترم تشک تمام طبی خریداری کرده اند و از تشک ناراضی بوده و نسبت به تشک طبی بدبین شده اند. همچنین برعکس این مورد اگر افرادی که نیازشان با تشک تمام طبی رفع می شود، تشک طبی فنری خریداری کنند، دچار خسارت، کمردرد و مشکلات زیادی می شوند. بنابراین در خرید تشک باید به اینگونه موارد توجه کرد.

تشک تمام طبی

این تشک ها در تعریف تخصصی به تشک های پدیک، مدیکال، فول مدیکال، مدیکال پدیک، تمام طبی، اسپرینگ لس (بدون فنر) و تشک های اسفنجی معروف هستند.

به این تشک ها تشک هایی با خواب ژاپنی هم گفته می شود.این تشک ها دارای مغز تمام یورتان یا اسفنج پخته شده و فرآوری شده هستند.

تشک های طبی بطور کلی دو نوع خواب دارند:

خواب سفت یا هارد یا پدیک

این تشک ها به خواب ژاپنی معروف هستند و بسیار شبیه خواب بر روی زمین هستند. دارای اسفنج فشرده شده (یورتان تشکی) بوده و برای افراد مسن یا کسانی که مشکل دیسک و گودی کمر و امراض مربوط به کمر و گردن دارند بسیار مفید است. اگر کسانی هستند که عمل جراحی در ناحیه گردن و کمر انجام داده اند، بسیار توصیه می شود از این تشک ها استفاده کنند.

این تشک ها را کمپانی های مختلفی تولید می کنند که از لحاظ کلی و مزاج خوابی همه آنها شبیه به همدیگر هستند اما دارای کیفیت های مختلفی می باشند.

این تشک در شرکت رویال معروف به تشک معروف به مدل پدیک است که دارای سه ماه ضمانت شرکتی و دارای پارچه ژاکارد و تحمل وزنی بدون محدودیت است.

خواب مدیوم

این تشک ها به تشک های مدیوم خواب، مدیکال، التراپدیک و حتی به طبی پددار(لایه بالایی تشک برای پوشش گودی کمر می باشد) معروف هستند.

در این نوع تشک ها خواب ملایم تری نسبت به تشک های هارد تجربه خواهد شد. بدین صورت که تشک دارای تمامی موازین خواب طبی است اما در قسمت بالای تشک یک لایه پد یا اسفنج هوشمند قرار داده شده است که هم در شکل گیری حالتs مانند ستون فقرات موثر است هم احساس خواب را خوشایند می کند. در ضمن افرادی که در طول سالیان از تشک های فنری استفاده کرده اند و اکنون برحسب شرایط (مشکلات کمر و گردن یا وزن بالا)، می بایست از تشک های تمام طبی استفاده کنند.

تشکهای تمام طبی مدیوم یا مدیکال در کمپانی های مختلف دارای ویژگی ها و متریال متفاوتی هستند.

تشک مدیکال رویال دقیقا با همین نام (مدیکال) معروف است که دارای پارچه ژاکارد و در یک طرف پد هوشمند می باشد (خواب دو طرفه یک طرف هارد و یک طرف مدیوم). محدودیت وزنی ندارد و ۶۰ ماه ضمانت شرکتی دارد.

اما اگر بخواهیم به صورت عمومی تشک طبی را تعریف کنیم باید به این موضوع بپردازیم که چه تشکی خوب است؟ تشکی که شما روی آن راحت باشید یا بهترین تشک تشکی است که شما بپسندید.

افراد مختلف دارای موازین مختلف خوابی هستند، حداقل این جمله برای افرادی که وزن متعادل (۴۰ تا ۷۰ کیلوگرم) دارند یا مشکل خواص در گردن و کمر ندارند، درست است.  بنابراین با این جمله می توان تعاریف مختلفی را برای تشک خوب به کار برد که ارتباط مستقیم با وزن، سن و شرایط محیطی دارد، که در مقاله های جدا در مورد این شاخصه ها صحبت خواهیم کرد.

اما بیشتر جملات که خریداران استفاده می کنند که آقا یا خانم فروشنده یک تشک طبی برای من چه تشکی است دقیقا به همین مطلب در مورد طبی بودن اشاره دارند.

تشک و کالای خواب تک ارائه دهنده انواع  تشک و کالای خواب با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با شماره موبایل ۰۹۱۹۵۸۰۰۰۶۰  تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *