دانستنیهای خواب - کالای خواب

مواد و مصالح به کار رفته در تشک

مصالح به کار رفته در تشک

معرفی مصالح به کار رفته در تشک

فنر بونل

این فنر با قطرهای ۲/۲ و ۴/۲ میلی‌متر موجود می‌باشد که آبدیده و روکش استیل شده است و دارای مقاومت و انعطاف تعریف شده می‎ باشد.

فریم

تسمه‌ای که دورتادور فنر تشک را احاطه می‌کند و ۴ میلی‌متر قطر دارد  که باعث می‌شود فنر تشک از محور خود خارج نشود و فنر از فرم استاندارد خارج نشود و مقاومت کلی تشک را بالا می‌ برد.

پل M

پل M در دیواره‌های کناری تشک در هر طرف ۳ عدد می‌باشد که تحمل وزنی دیواره‌های تشک را  تا ۲۰۰ کیلوگرم بالا می‌برد که باعث می‌شود تشک به هیچ وجه از دیواره‌ها دچار شکستگی و فرورفتگی نشود.

فوم پلی‌اتیلن

نوعی فوم است که در داخل فضای بین فنر تشک استفاده می‌شود که باعث افزایش مقاومت فنر تشک و ایجاد فنرهای مدل فول طبی فنری در مدل‌های فرست کلاس شرکت تشک تاچ می‌شود.

اسفنج

اسفنج نسبت به فوم پلی‌اتیلن مقاومت و انعطاف‌پذیری بیش‌تری دارد و در طولانی‌تر شدن عمر تشک بسیار مؤثر است که دارای چگالی‌های مختلف از ۱۲ کیلوئی تا ۳۵ کیلوگرمی می‌باشد. که تشک‌های این شرکت از ۳۰ کیلوئی و ۳۵ کیلوگرمی این نوع استفاده می‌شود.

ریباند

اسفنج فرآوری شده، نوعی اسفنج که از کمپرس کردن دانسیته مختلف اسفنج‌ها و ترکیب آن‌ها با یک نوع چسب مخصوص تحت فشار و حرارت بدست می‌آید که هم مقاومت بالاتری نسبت به اسفنج‌های معمولی دارد و هم در مدل‌های فول طبی فنری (فرست کلاس) تشک‌های این شرکت باعث طولانی‌تر شدن عمر تشک و تحمل وزن‌های بالا در استفاده از تشک می‌شود. ریباند دارای چگالی‌های ۴۰ کیلوگرمی تا ۸۰ کیلوگرمی در این شرکت می‌باشد.

مموری فوم

اسفنج هوشمند، نوعی اسفنج با فناوری جدید و متریال پیشرفته با فاصله سلولی مناسب می‌باشد که بر اساس وزنی که بر روی این اسفنج اعمال می‌گردد انعطاف‌پذیری دارد. بنابراین باعث می‌شود گودی کمر پوشش داده شود و حالت آناتومی ستون فقرات و حالت S مانند کمر پوشش داده شود و عضلات حالت ریلکس داشته باشند.

موکت ترموفلت

یک نوع موکت که از ترکیب پشم شیشه و نمد به وجود می‌آید که روی سطح فنر را می‌پوشاند که هم باعث کنترل ارتعاشات فنر شود و هم سطح فنر را برای قرارگیری لایه‌های بالئی تشک (اسفنج، ریباند و مموری فوم) مسطح می‌سازد.

پارچه اسفنج دوزی

این نوع پارچه در شرکت تشک تاچ از پارچه‌های نخی سوزنی و پارچه‌های گردبافت می‌باشد که دارای تراکم بافتی بالا و منافذ زیاد است و نخی بوده که هم تبادل هوا در پارچه انجام شود و هم باعث عدم تعرق در بدن افراد شود. این پارچه برای افزایش مقاومت و ظاهر زیبا و همچنین افزایش لذت خواب در تشک دارای یک لائی اسفنج دوزی شده در سطح زیر تشک می‌باشد.

آستانه طبی

یکی از شرایطی که در هنگام خرید تشک می‌بایست به آن توجه کرد وزن افرادی است که از تشک استفاده می‌کنند که اگر این امر رعایت شود، هم تأثیر بسیار زیادی در عمر تشک خواهد داشت و هم از ابتلا به بیماری‌های مربوط به آناتومی بدن و مربوط به کمر و تشک جلوگیری می‌کند.

آستانه طبی وزنی است که در آن وزن تشک برای فرد هم خواب طبی دارد و هم در طول مدتی که تشک ضمانت دارد کم‌تر مشکلی هم برای تشک و هم برای فرد استفاده کننده به وجود می‌آید. آستانه طبی بر اساس تشک یک نفره می‌باشد که در تشک ۲ نفره همین وزن ۲ برابر می‌شود.

آستانه طبی به این معنا نمی‌باشد که تشک تا آن وزن مورد نظر تحمل دارد، بلکه این وزن پیشنهادی از طرف شرکت برای طولانی‌تر شدن عمر تشک و داشتن یک تشک با خواب کاملاً طبی و بر اساس موازین اورتوپدیک می‌باشد.

خاصیت آنتی استرس

یکی از ویژگی های تشک است که از انتقال حرکات در طول و عرض تشک جلوگیری می کند. این خاصیت باعث ایجاد آسایش خواب و خاصیت طبی در تشک می شود که از ایجاد موج و حرکت بیش از حد بر روی تشک در اثر غلط خوردن و جابجایی روی آن جلوگیری می کند و در صورت بلند شدن یکی از افراد از روی تشک دو نفره، فرد دیگر متوجه این تغییر و کاهش وزن عامل روی تشک نمی شود زیرا از هر گونه تکان بی جا در تشک جلوگیری می کند.

مدل های فرست کلاس فول طبی فنری تشک تاچ دارای این شاخصه می باشد. این مدل ها هم شاخص آنتی استرس دارند و هم به علت این که داخل فنرها با فوم پلی اتیلن پوشیده شده است از شناور شدن بدن در فضای فنر و ایجاد فاصله مهره و گودی کمر مخصوصا در وزن های بالا جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *