دانستنیهای خواب - کالای خواب

ماشین آلات صنعت کالای خواب

دستگاه های صنعت کالای خواب

با صنعتی شدن شغل لحاف دوزی، این شغل تبدیل به یک صنعت شده است.

دستگاه های صنعت کالای خواب

گستردگی این صنعت و تنوع محصولات و ایجاد فرهنگ و نیازهای جدید در جامعه باعث شده است که ابزارآلات قدیمی و سنتی دیگر جوابگوی تولیدات جدید نباشند. این به آن دلیل است که این ابزار دقت کافی و سرعت کافی را نداشته و توانایی تولید تنوع طرحی در آن ها وجود ندارد

بنابراین برای رفع مشکلاتی که مطرح شد، نیاز به صنعتی شدن احساس می شد. اولین قدم در این راه، استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات یا ربات هایی با دقت، سرعت و تنوع و ظرافت بالا می باشد.

دستگاه های مورد استفاده در صنعت کالای خواب

دستگاه ها بر اساس متریال گفته شده تقسیم بندی می شوند. از این دستگاه ها از مراحل ابتدایی تولید تا آخرین مرحله تولید یعنی بسته بندی استفاده می شود. ما در اینجا به معرفی برخی دستگاه ها می پردازیم.

دستگاه دوخت نواری

این دستگاه با استفاده از تکنولوژی و با سرعت بسیار زیاد نوار تشک را با نقوش و طرح های مختلف می دوزد

دستگاه لحاف دوز

دستگاهی است که دارای برد کامپیوتری و یک چرخ سیار است که به آن چرخ وان هد (تک کله) گفته می شود. لحاف هایی که دوخت آنها چند روز طول می کشید را در عرض جند دقیقه با نقوش بسیار متنوع می دوزد.

دستگاه چرخ دور دوز

ابزاری که تشک در آخرین مرحله بدان نیاز دارد. به این صورت که تشک روی یک صفحه قرار می کیرد که یک چرخ خیاطی با نوار که تهیه شده رویه و زیر تشک را به بخش دیواره تشک متصل می کند. این چرخ در واقع یک چرخ خیاطی صنعتی است که اپراتور دارد. این چرخ دور دوز چرخ خیاطی ضخیم دوز نیز می باشد.

 دستگاه پنبه دوزی

در واثع یک دستگاه تمام اتوماتیک با برد کامپیوتری می باشد که دارای طرح های متنوع دوخت می باشد.

همچنین یک خط تولید یا خط دوخت با صدها سوزن که پارچه با ضخامت مختلف را به انواع الیاف و حتی اسفنج می دوزد که پارچه تشک و سایر کالای خواب را به وجود می آورد.

دستگاه تولید بونل (حلقه فنر)

این دستگاه یک خط تولید بسیار تخصصس است که طی فرآیندهای مختلف توسط بازوها و دستگاه های جوش مخصوص انجام می شود. بدین ترتیب یک مفتول ساده تبدیل به یک حلقه خواهد شد و انواع حلقه فنر تشک ایجاد خواهد شد.

دستگاه دوخت فنر

یک دستگاه که با ترکیب دخالت اپراتور و دوخت اتوماتیک، اریکه را به فنر توسط دستگاه می دوزد و در نهایت محصول نهایی فنری به هم پیوسته و منظم است. در این دستگاه دو نوع مفتول (مفتول حلقه فنر و مفتول اریکه) با دو نوع ضخامت وجود دارد.

دستگاه تولید اسفنج

این دستگاه با ترکیب مواد اولیه اسفنج یا فوم و پخت آنها در کوره های محصوص از دانه های ریز و درشت مواد شیمیایی اسفنج را با دانسیته و اشکال مختلف تولید می کند.

تشک و کالای خواب تک ارائه دهنده انواع  تشک و کالای خواب با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با شماره موبایل ۰۹۱۹۵۸۰۰۰۶۰  تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *