دانستنیهای خواب - کالای خواب

توضیحاتی در ارتباط با پنبه، پشم، الیاف و پشم شیشه

ریسندگی

مواد مورد استفاده در صنعت ندافی (لحاف دوزی) دارای قدمت متفاوتی است. از زمانی که این صنعت در مرحله سنتی قرار داشته استفاده می شدند و اکنون که حالت صنعتی پیدا کرده است هنوز مورد استفاده قرار می گیرند.

ریسندگی

بنابراین بسته به نوع کالا، نوع مصرف کالا، سرعت تولید، قیمت تمام شده محصول، دستگاه تولیدکننده این مواد دارای موارد تولیدی متفاوتی هستند که آنها را معرفی و بررسی می کنیم. فی الواقع اگر بخواهیم محصولات را به ترتیب از پنبه به الیاف خدمت شما معرفی کنیم یک سیر تاریخی و گذر زمان را در این صنعت با بررسی چگونگی تبدیل حالت سنتی این محصول و تبدیل آن به یک صنعت پویا و رو به رشد را عنوان خواهیم کرد.

پنبه

پنبه از مواد سنتی مصرفی ندافی است. فی الواقع می توان گفت که تشک های سنتی فقط از دو ماده به نام پنبه و پشم پوشانده می شدند که هم کشت این محصول در آن زمان بسیار زیاد بوده و از لحاظ اقتصادی یک قطب بوده و هم در آن زمان جزء محصولات تعیین کننده در این صنعت به حساب می آمده است. پنبه یک گیاه است و ریشه کاملا طبیعی دارد.

پنبه

پشم

پشم نیز از مواد سنتی مورد استفاده در پیشه ندافی می باشد که در مراحل مختلفی فرآوری شده و مورد استفاده در انواع تشک و لحاف می باشد. البته حلاجی پنبه از پشم بسیار راحت تر می باشد و موارد بهداشتی پنبه از پشم بسیار بیشتر است اما مناطق استفاده پشم نسبت به پنبه متفاوت می باشد. پنبه بیشتر در مناطق معتدل و گرم مورد استفاده قرار می گیرد و پشم بیشتر به لحاظ گرم نگه داشتن بدن در مناطق سرد و کوهستانی مورد استفاده دارد.

پشم

الیاف

از پنبه و پشم که بگذریم می رسیم به الیاف. الیاف فی الواقع انقلابی عظیم در صنعت ندافی و یا صنایعی که حتی به ندافی ارتباطی ندارند ایجاد کرده است. کشف الیاف و تولید صنعتی، دریچه های بسیار گسترده ای را در صنعت ندافی، عایق سازی، پتروشیمی، کف سازی و سقف سازی و حجم سازی (دیزاین و طراحی محیط) و …ایجاد کرده است. به همین لحاظ الیاف دارای تنوع ساختاری – مصرفی – تولیدی و اجرائی بسیار زیادی می باشد که با توجه به حرفه خودمان به بعضی از این انواع می پردازیم. در درجه اول باید تفاوت بسیار بزرگی بین الیاف ها را در نظر داشت که این تفاوت وابستگی زیادی به مواد اولیه‎ای که در تهیه و تولید الیاف مورد استفاده قرار می گیرد دارد. الیاف ها به طور کلی برای پوشش داخلی لباس و کالای خواب یا در صنعت مورد مصرف قرار می گیرند.

الیاف

الیاف به طور کلی از دو ماده اولیه به نام هالو و ریسایکل تشکیل شده است که هالو بخش لطافت و سازگاری با محیط و بدن انسان را دارد و ریسایکل بخش مقاومتی و همگن شدن الیاف را دارد. اصطلاحا به ریسایکل چسب الیاف هم گفته می شود. با این تفاسیر هرچه بخش هالوی الیاف بیشتر باشد، الیاف مورد استفاده در صنعت ندافی و البسه کاربرد بیشتری خواهد داشت و همین طور هرچه بخش ریسایکل الیاف بیشتر باشد مصرف عایق یا سایر مصارف صنعتی را دارد.

شباهت ظاهری و تفاوت عمیق الیاف و پشم شیشه

بین الیاف و پشم شیشه (مخصوصا پشم شیشه های باز و فله) از نظر ظاهری شباهت ساختاری زیادی وجود دارد اما الیاف هم لطافت بیشتری دارد و هم بخش هالو و فرآوری بسیار طولانی و مناسب ساختار آن همراه با ضد حساسیت بودن و ضد باکتری بودن را دارا می باشد. در حالی که بیشترین بخش پشم شیشه باز ریسایکل یا مواد بازیافتی مخصوصا پلاستیک بازیافت شده می باشد و بیشتر مصرف صنعتی در بخش عایق های حرارتی و رطوبتی و بخش حجم سازی دکوراسیون و سایر بخش های مصرف غیر مستقیم با بدن انسان دارد.

پشم شیشه

تشک و کالای خواب تک ارائه دهنده انواع  تشک و کالای خواب با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با شماره موبایل ۰۹۱۹۵۸۰۰۰۶۰  تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *