دانستنیهای خواب - کالای خواب

انواع فنر تشک

فنرهای بدون اریکه

فنر تشک دارای انواع مختلفی هستند.

فنرهای بدون اریکه

فنر معمولی

اگر قطر دایره حلقه فنر ۸ سانتیمتر باشد فنر تشک معمولی نامیده می شود. در این تشک ها قطر حلقه های فنر کمتر است به همین دلیل تحمل وزن و قابلیت تقسیم نیرو در بین حلقه های فنر نیز به صورت منوسط انجام خواهد شد. بنابراین تشک هایی که از این فنر استفاده می کنند برای افرادی با وزن متوسط یعنی بین ۴۰  تا ۸۰ کیلوگرم مناسب می باشد. نوع خواب نیز بسته به سلیقه اقراد بین خواب نرم تا خواب مدیوم طبقه بندی خواهد شد.

 فنرهای میکرو

اگر قطر دایره حلقه فنر از ۸ سانتیمتر به ۵ سانتیمتر کاهش پیدا کند و از طرفی فاصله بین حلقه ها نیز کاهش پیدا کند تعداد فنرها نسبت به فنرهای معمولی تقریبا دو برابر شده و به همین تناسب قدرت تحمل وزن و انتقال و تقسیم نیرو در فنر نیز دو برابر خواهد شد. اصطحکام درونی حلقه چند برابر شده و این امر خواب تشک را به خواب فول طبی فنری یا خواب طبی فنری تبدیل خواهد کرد. این امر منجر به افزایش طول عمر فنر و همین طور کیفیت خواب تشک و تغییر مزاج خوابی خواهد شد. بسته به سلیقه خوابی افراد، خواب بین مدیوم تا سفت در این فنرها یافت خواهد شد.

فنرهایی که دارای اریکه هستند

تمام انواع مفتول از نظر قطر که با هم صحبت کردیم هم از نظر اندازه حلقه و تعداد حلقه فنر می توانند اریکه داشته باشند. وقتی که اریکه داشته باشند به آن ها فنرهای متصل گفته می شود.

فنرهای متصل نوعی از فنرها هستند که از حلقه های به هم بسته شده توسط اریکه تشکیل شده اند. این فنرها بسیار محکم دارای اسکلت مستحکم و یک پارچه هستند. البته شاخصه ای دارند که بیشتر آن ها را مناسب تشک‏های یک نفره می کند (خاصیت آنتی استرس ندارند) که در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت می کنیم.

فنرهایی که اریکه ندارند

فنرهایی که اریکه ندارند فنرهایی هستند که حلقه های آنها با هم ارتباط ندارند و کاملا جدا از هم هستد. یعنی هر فنر در یک بستر پارچه ای وجود دار که با پارچه به هم متصل شده اند. در واقع حلقه هایی مستقل از حلقه های دیگر را تشکیل می دهد. شاید از نظر همبستگی و انسجام، این نوع فنرها نسبت به فنر های متصل دارای انسجام کمتری باشند اما یک شاخصه مهم به نام شاخصه آنتی استرس دارند. این شاخصه در تشک های دو نفره قابل بحث می باشد. به این صورت که وقتی یک نفر در تخت دو نفره تکان می خورد یا از جا بلند می شود نفر دیگر این موضوع را متوجه نشده و نیرو در طول و عرض تشک انتقال پیدا نمی کند.

به این نوع فنرها، فنرهای منفصل یا پاکت اسپرینگ می گویند. این فنرها دارای همبستگی کمی هستند و اتفاقاتی نظیر افت دیواره و جدا شدن یا به اصطلاح شل شدن در آنها زودتر اتفاق می افتد.

فنرهای ترکیبی

صاحبان صنایع با بکارگیری هوش و ذکاوت نیروهای متخصص به نتایجی رسیدند تا هم شاخصه همبستگی و انسجام فنرهای میکرو ایجاد شود و هم آنتی استرس در تشک وجود داشته باشد.

در قسمت فوم و اسفنج اگر به یاد داشته باشید بعضی از فوم ها و اسفنج ها مخصوص قرارگیری بین حلقه های فنر بودند.

این فوم ها وقتی در بین حلقه های فنرهای میکرو قرار بگیرند ارتباط حلقه های فنر را محدود کرده و مقاومت آنها را نیز افزایش می دهد. به همین دلیل فنر ترکیبی دو شاخصه از فنرهای نام برده (شاخصه مقاومتی فنر میکرو و شاخصه آنتی استرس فنر منفصل) را دارا خواهد بود.

بنابراین هم در انتخاب محصول، انتخاب درست و قابل ملاحظه ای برای مشتری ایجاد می کند و هم به رفع بخض مهم و قابل توجهی از نیاز مصرف کنندگان کالای خواب می پردازد

تشک و کالای خواب تک ارائه دهنده انواع  تشک و کالای خواب با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با شماره موبایل ۰۹۱۹۵۸۰۰۰۶۰  تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *