دانستنیهای خواب - کالای خواب

الیاف مورد استفاده در بالش، تشک و لحاف

الیاف مورد استفاده در کالای خواب

در ادامه مباحث قبلی به بررسی استفاده از الیاف در کالای خواب اعم از بالش، تشک و لحاف می پردازیم.

الیاف مورد استفاده در کالای خواب

الیاف مورد استفاده در بالش

این الیاف ها بسته به نوع بالش متفاوت هستند.

بالش هایی که دارای سفتی بیشتری هستند، الیافی با دانسیته و فشردگی بیشتر بوده و دارای تراکم بیشتری هستند. از این الیاف در بیشتر بالش ها استفاده می شود.

اما بالش هایی که دارای نرمی بیشتری هستند دارای الیاف اصطلاحا حلاجی شده یا با دانسیته و فشردگی کمتری هستند که همین تنوع از لحاظ نوع، الیاف را متفاوت می کند.

الیاف بالفایبر

از دو کلمه بال (گلوله) و فایبر (فیبر) تشکیل شده است به اصطلاح بازار به آن الیاف تیله ای هم می گویند. در بسیاری از بالش ها از این الیاف استفاده می شود چرا که این الیاف لطافت دارد و به راحتی در فضای بالش جا به جا می شود. هرچه درصد هالو (فیبر) این الیاف بیشتر باشد طول عمر این الیاف بیشتر بود و همچنین در طول دوره استفاده دیرتر کاهش حجم پیدا می کند.

alyafbalfiber

الیاف لیز

این نوع الیاف دارای لطافت و نرمی بیشتری نسبت به الیاف بالفایبر هستند. به همین دلیل در بالش هایی که دارای نرمی بیشتری هستند از این الیاف استفاده می شود. این الیاف به علت لخت بودن نسبت به الیاف بالفایبر دارای سنگینی بیشتر و خاصیت حرکت و جابجایی کمتری می باشد. بالش های یاد شده مناسب افرادی است که بالش های نرم و فرورونده را می پسندند.

alyafliz

الیاف آلوئه ورا

الیاف آلوئه ورا نوعی از الیاف است که دارای لایه های فیبری از جنس گیاه آلوئه ورا می باشد. بنابراین ریشه گیاهی دارد اما سنتتیک می باشن. به واسطه همین شاخصه دارای لطافت و خاصیت ضد حساسیت و آنتی باکتریال می باشد.

الیاف مورد استفاده در تشک

در تشک های سنتی از الیاف توده ای استفاده می کنند که اغلب این الیاف از نوع بالفایبر می باشد. به این صورت که کیسه ای حاوی الیاف بالفایبر در یک رویه زیپ دوز شده قرار می گیرد و کل این مجموعه در کاور نایکلکسی بسته بندی می شود. در تشک های میهمان و مسافرتی از الیاف های رولی و پالتی با یک روکش زیپ دار احاطه شده اند استفاده می شود.

الیاف مورد استفاده در لحاف

لحاف نیز به دو صورت توسط الیاف پر می شود.

لحاف های سنتی که توسط الیاف در کیسه های پاکتی دوخت پر شده است. البته در روش مدرن، دیگر دخالت دست وجود ندارد و الیاف توسط دستگاه و به صورت مکانیزه پر می شود. و دست دوز نخواهد شد چرا که توسط دستگاه عملیات دوخت لحاف نیز انجام خواهد شد.

در لحاف های جدید که سرعت دوخت بالاتری نیز دارند، الیاف لحافی ورقه ای با فشردگی یا دانسیته ۳۰۰ تا ۵۰۰ گرمی توسط دو لایه بالایی و پایینی پارچه نخی روتختی پوشانده شده و توسط دستگاه های مخصوص لحاف دوز که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم دوخته و آماده می شوند.

alyaflohaf

 

تشک و کالای خواب تک ارائه دهنده انواع  تشک و کالای خواب با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با شماره موبایل ۰۹۱۹۵۸۰۰۰۶۰  تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *