دانستنیهای خواب - کالای خواب

استفاده از موکت ترموفلت در تشک

موکت ترموفلت

موکت ترموفلت نیز نقش بسیار مهمی در تشک ایفا می کند.  این بخش از تشک هم در تشک های فنری و هم در تشک های غیر فنری بسیار مهم است

موکت ترموفلت

نقش موکت ترموفلت در تشک

در واقع موکت ترموفلت عضو لاینفک تشک های فنری می باشد و در صورت عدم استفاده، ساختار تشک غیر قابل تشکیل و استفاده می باشد.

موکت ترموفلت

موکت ترموفلت ترکیبی از کرک و پشم است که در متدهای روز توسط چسب دستگاهی و کوره های مخصوص و در پروسه های خاص خط تولید به وجود می آید

موکت ترموفلت با اسمش معرفی می شود. ترمو به معنی گرما در فرآیند تولید آن گرما وجود دارد. و فلت به معنی صاف کردن و مسطح کردن. بدین معنا که موکتی که طی فرآیندی که اصطلاحا پخته شده است از حالت توده ای به حالت پالتی یا ورقه ای درآمده است. این موکت نقش  مختلفی در تشک ایفا می کند

در درجه اول این موکت در تشک های فنری، سطح فنر را مسطح کرده و همین کار باعث می شود سایر متریالی که باید روی فنر قرار بگیرند آسیب ندیده و خرد نشوند. این مسطح کردن سطح فنر باعث می شود متریال به صورت صاف روی فنر قرار بگیرند و متریال بالا و پایین نباشند. ضمن این که افراد مصرف کننده احساس چاله یا برآمدگی روی تشک نکنند.

موکت ترموفلت به علت ضخامت و قدرت کشسانی بالایی که دارد باعث می شود ارتعاشات وارده به فنر تا حد زیادی کاهش یابد. در صورت جا به جایی، گذاشتن اجسام روی تشک و همینطور وزن افرادی که از تشک استفاده می کنند و ضرباتی که به تشک وارد می شود مانند پریدن بچه ها روی تشک یا ایستادن روی تشک، نیروی وارده را تعدیل می کند و باعث آسیب نرسیدن به فنر خواهد شد.

موکت ترموفلت می تواند عکس مورد قبلی هم عمل کند. همان طور که می دانید هر کنشی واکنشی دارد بنابراین اگر ضربه ای بر فنر وارد شود همان ضربه بدن فرد از طرف فنر وارد خواهد شد که وجود موکت ترموفلت باعً می شود این عکس العمل فنر تا حد زیادی تعدیل شود و در نتیجه اثر این عکس العمل به کمر انسان آسیب نرساند.

وجود موکت ترموفلت یک لایه میانی بین فنر و لایه های بالایی ایجاد می کند که در عمر فنر بسیار موثر است. موکت ترموفلت فنر را کاملا در بر گرفته و باعث حفظ شدن همبستگی حلقه های فنر می شود .

نکته: موکت ترموفلت در تشک های بدون فنر هم استفاده می شود.

شرکت ها برای رعایت تعهد به ضمانت در تشک های بدون فنر و بر روی سطح اسفنج یا یورتان و ریباند از موکت ترموفلت استفاده می کنند. این امر باعث می شود عمر مفید اسفنج یا یورتان یا ریباند بالاتر برود و عمل و عکس العمل نیروها بر روی آن ها تا حد بسیار زیادی تعدیل گردد. این امر در نهایت منجر به عدم افت و وارفتگی دیواره و کل مغز تشک خواهد شد.

تشک و کالای خواب تک ارائه دهنده انواع  تشک و کالای خواب با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با شماره موبایل ۰۹۱۹۵۸۰۰۰۶۰  تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *