دانستنیهای خواب - کالای خواب

فنر تشک

فنر تشک

با توجه به مطالبی که قبلا گفته شد صنعت کالای خواب ترکیبی از چندین صنعت پتروشیمی، نساجی، بافندگی، ریسندگی، رنگ رزی، تولید الیاف، تولید فوم و متعلقات فوم، صنعت بسته بندی و صنعت فلزات و فولاد و … می باشد

فنر تشک

در اینجا ارتباط بین صنعت فولاد و فلزات و صنعت کالای خواب بررسی می شود. در تولید صنعتی و مدرن تشک، مغز تشک جدید را با قسمتی جذاب و مهمی به نام فنر تشک تولید نموده اند. با گذر از دنیای تولید سنتی به صنعتی، این قسمت تشک نیز باعث تحولات و انقلابی در کالای خواب شده و گستردگی تولید محصولات کالای خواب را به شدت تغییر داده است.

تولید کالای خواب از کارگاه های لطیف و بدون دخالت آهن و پر از پشم، پنبه، الیاف و پارچه به کارخانه های تولید مفتول و دستگاه های تولید فنر و کارخانه های مجزای تولید اسکلت داخلی تشک گسترده شد و شاخه های بسیار زیاد و متعدد کالای صنعتی در صنعت کالای خواب به وجود آمد که هم در کارآفرینی و تشکیل سیر اقتصادی بسیار موثر واقع شد و هم تنوع و بازار کار و بازار رقابت بسیار جذابی به وجود آورده است. بدین ترتیب بازار کساد لحاف دوزی قدیم تبدیل به بازاری همراه با نیاز مشتری و فرهنگ دکوراسیون داخلی و فرهنگ خوابی جدید تبدیل شد.

استفاده از فنر در تشک

در واقع با ظهور فنر در تشک، شکل خواب، دکوراسیون خواب وجود اضطراری اتاق، وجود مبلمان خواب و ایجاد فرهنگ از جنبه های مختلف را پدیدار ساخت. بدین صورت که دو نگاه دکوراتیو و پزشکی که نگاه هایی بسیار تخصصی و قابل اهمیتی هستند، وارد این صنعت شدند.

با تنوع بالای تشک ها، تنوع بالای سرویس خواب اعم از تخت خواب، سرویس آرایش و کمدهای مربوطه که بعدها به آن می پردازیم تشکیل شدند. از طرفی رنگ اتاق خواب، رنگ دیوارها، رنگ پرده ها و به طور کلی دکوراسیون داخلی اتاق خواب با نگاهی مجزا، علمی، فرهنگی و هنری ایجاد شد.

در سمت دیگر این که افراد روی چه نوع تخت خوابی راحت هستند و از نظر آناتومی و اصول ارگونومی و اصول علم فیزیولوژی انسان چه خواب هایی وجود دارد و چه خواب هایی مناسب است و این که افراد با سلیقه های خوابی متفاوت باید دارای کالای خواب متفاوت و تخصصی باشند نیز  شاخه ای از علم و حرفه کالای خواب را تشکیل داد.

بنابراین یک فرصت علمی تحقیقی اقتصادی و بازاریابی یا به بیان بهتر بازارسازی بسیار مناسبی را در ایران رقم زده است. البته متناسب کردن موارد گفته شده با فرهنگ و عقبه های تمدنی و حتی دینی ما نیز شاخصه ای از مباحث فرهنگی و روانشناسی و مردم شناسی و مارکتینگ و بازاریابی را درگیر کرده است و صاحبان صنایع نیز باید به این موارد اهمیت خاص و ویژه ای بدهند.

تشک و کالای خواب تک ارائه دهنده انواع  تشک و کالای خواب با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با شماره موبایل ۰۹۱۹۵۸۰۰۰۶۰  تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *