دانستنیهای خواب - کالای خواب

ریباند | کاربرد ریباند در تشک

ریباند | ریباند در تشک

اسفنج های ترکیبی یا اسفنج هایی با دانسیته بالای ۴۰ کیلو در تشک های طبی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این اسفنج ها هم سطح مقاومت بالایی دارند و هم خاصیت اسفنج ها با دانسیته مختلف را به صورت ترکیبی دارند. به این اسفنج ها به اصطلاح ریباند گفته می شود.

ریباند | ریباند در تشک

ریباند نوعی از اسفنج می باشد که با طی پروسه تولید متفاوت و طی مراحل پرس کاری و پخت به وجود می آید. خاصیتی متفاوت نسبت به اسفنج های زیر ۴۰ کیلوگرم پیدا می کند. این نوع اسفنج در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. همه این موارد، مواردی هستند که سطح فشار و وزن عامل، روی آنها بسیار زیاد است. اسفنج هم باید خاصیت تحمل وزن را داشته باشد و هم باید دارای کشش سطحی بالایی باشد که در مقابل فشارهای وارده زود افت نکند و آسیب نبیند.

ضخامت ریباند و نوع تشک

از این اسفنج اگر زیر ۱۰ سانتیمتر در تشک ها استفاده شود، تشک فول طبی فنری نامیده می شوند که این تشک ها هم از لحاظ تحمل وزن برای افراد با وزن بالا مورد استفاده قرار می گیرند و هم از لحاظ موازین طبی دارای موازین بالایی هستند. تشک هایی که دارای ریباند هستند جزء تشک های با ضمانت بالا محسوب می شوند. البته ریباند نیز دارای دانسیته های مختلفی است که هرکدام بسته به تشخیص کارشناسان و همچنین بسته به انتخاب صاحبان صنایع برای تشک های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

ریباندهای بالای ۱۰ سانتیمتر در تشک های طبی، مدیکال، فول التراپدیک یا تشک های آنتی اسپرینگ مورد استفاده قرار می گیرند. این تشک ها برای افراد با امراض کمر و ستون فقرات بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در افرادی که مزاج خوابی سفت یا غیر فنر را می پسندند کاربرد خواهد داشت و همچنین این تشک‏ها دارای مقاومت بالاتر و سطح نرمی کمتری نسبت به سایر اسفنج های گفته شده می باشند.

موارد دیگری از این نوع اسفنج استفاده می شود که آن هم در مواردی است که وزن فرد مصرف کننده تشک بسیار زیاد باشد یا مانند تشک کشتی که این تشک به علت این که ضربه زیادی روی آنها وارد می شود وزن مقطعی بالایی را تحمل می کنند که در نتیجه می بایست دارای دانسیته بالایی باشند.

تشک های بیمارستانی درجه یک

این تشک ها نیز به علت این که افراد با وزن بالا را باید تحمل کنند و همین طور به علت سیاست های سازمانی و بودجه ای خریدار تشک می بایست تشکی را انتخاب کنند که دارای تحمل وزن بیشتر و کیفیت سطح بالاتری باشد. بنابراین می توان برای این موارد از ریباند استفاده نمود که خواب طبی بیشتری داشته و محصولی با طول عمر بیشتری باشد.

تشک و کالای خواب تک ارائه دهنده انواع  تشک و کالای خواب با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با شماره موبایل ۰۹۱۹۵۸۰۰۰۶۰  تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *